20+ éve telepített homlokzati hőszigetelés szakszerű javítása

Az alábbiakban bemutatott eset egy családi ház hőszigetelési problémáját és az arra adott megoldást részletezi. A fő fókusz a homlokzati polisztirol hőszigetelés stabilizálásának kihívásaival és azok hatékony kezelésével foglalkozik.

A Stabilitás Szerepe a Hőszigetelési Rendszerekben

Egy több évtizede telepített hőszigetelés esetében előfordulhat, hogy idővel elválik a falazattól. Ez különösen akkor problémás, ha az eredeti rögzítési módszer nem megfelelő vagy elégtelen. Ebben az esetben a hőszigetelés leválása nemcsak esztétikai problémákat okozhat, de csökkentheti az épület energiatakarékosságát és a hőszigetelés hatékonyságát is.

A fotókon látható családi házon lévő több mint 20 éve felrakott hőszigetelés teljes felületen elvált a falazattól amire azon túl, hogy dübelek nélkül rakták fel, még vadszőlő is volt felfuttatva. A két dolog együtt erősen hozzájárult a szigetelés leválásához.

A Megoldás: Stabil Rögzítés és Újrahasznosítás

A felmerült problémák ellenére fontos, hogy a javítás hatékony és fenntartható legyen. Megoldásként először a teljes hőszigetelés cseréjét javasoltam, azonban a megrendelő ragaszkodása az eredeti szigetelés megtartásához érthető, hiszen az új rendszer telepítése, a régi bontott anyagok megfelelő hulladékkezelése sokszor járhat magasabb költségekkel és többletmunkával.

Választásom az EJOT márkanevű STRU 2G dübelre esett, amely jelentős előrelépést jelentett a stabil rögzítés terén. Ez a speciális dübel a beütése után hőhíd mentesen lezárható.

Saját magam és megrendelőm megnyugtatására megrendeltem az EJOT gyártól egy húzás vizsgálatot, hogy a meglévő szigetelés súlyát és az utólagosan telepített hőszigetelés és ragasztó súlyát évtizedeken keresztül tudja e tartani a dübel. Az ellenőrzés alátámasztotta a szerkezet megfelelő stabilitását.

Az Eredmény: Hatékony Hőszigetelés

A fotókon jól látható, hogy miután véglegesen meghúztuk a dübelt, az úgy behúzza magát a falazatba a szigeteléssel együtt, hogy kialakul egy „matrac effektusa” a felületnek. Nem tudja ugyanakkor átszakítani a nemesvakolt felületet – a dübel feje viszont ráhúzza a lebegő régi rendszert a falazatra és így alakul ki a fotókon is jól látható „matrac effektus”. Miután stabilan rögzítettük az eredeti hőszigetelést és kialakítottuk az új rétegrendet, az épület ismét hatékonyan képes ellenállni a hőveszteségnek és javítani az energiahatékonyságot.

Rendszerhez felhasznált anyagok:

– EJOT STRU 2G Dübel,

– JUB hőszigetelő rendszer,

A régi hőszigetelések utólagos rögzítésére kimondottan ajánlom ezt a dübelt.


Ipari megrendelőink voltak:

Megrendelőim voltak

Korábbi bejegyzések